Polecamy strony dla rodziców i dla dzieci

1. https://men.gov.pl/pl/zycie-szkoly/wychowanie-przedszkolne/c137-podstawa-programowa

2. Polski portal edukacyjny – kącik dla rodzica.
http://www.interklasa.pl/

3. Dziecko w podróży – portal poświęcony tematyce podróżowania z dziećmi: jak podróżować z dziećmi, ciekawe formy aktywnego wypoczynku z dziećmi, interesujące miejsca i atrakcje dla dzieci.
http://www.dzieckowpodrozy.pl

4. ADHD. org – portal poświęcony zespołowi nadpobudliwości psychoruchowej, co to jest, jak je rozpoznać, praca z dzieckiem nadpobudliwym, sposoby terapii, lęki, zjazdy i spotkania oraz inne porady na temat ADHD.

http://adhd.org.pl/portal2/indeks.php

5. Miasto dzieci – serwis zawiera informacje o imprezach dla dzieci oraz sporo propozycji kreatywnego spędzania wolnego czasu. Są tutaj informacje o przyjaznych dzieciom wydarzeniach, wycieczkach, muzeach, placach zabaw, restauracjach i przeróżnych zajęciach.

http://www.miastodzieci.pl

6. Rzecznik Praw Dziecka – strona biura Rzecznika Praw Dziecka. Na stronie znajdują się informacje, jakimi sprawami zajmuje się Rzecznik, sprawozdania z jego działania, prawa dziecka i akty prawne z nimi związane. Umieszczona jest tutaj również lista instytucji i programów międzynarodowych zajmujących się prawami dziecka.

http://www.brpd.gov.pl

7. SuperKid – serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców. Zawiera artykuły na temat wychowania dziecka, recenzje książek dla rodziców. Dzieci znajdą tutaj bajki, kolorowanki, rymowanki, zabawy uczące języków obcych, matematyki, ortografii, poszerzające wiedzę o świecie.

http://www.superkid.pl

8. Przedszkolak.pl – portal dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Zbiór wiedzy na temat wychowania dziecka w wieku przedszkolnym, charakterystyka wieku przedszkolnego, inteligencja dziecka, jego potrzeb. Na stronie także forum dyskusyjne.

http://www.przedszkolak.pl

9. Zabawy Fundamentalne – to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od urodzenia do 6 lat. Adresowany jest do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Zabawy dla dzieci, pomoce dydaktyczne.

http://www.zabawyfundamentalne.pl

10. Dzieci i Rodzice – praktyczne porady wychowawcze, rady psychologa. Rodzice pomagają rodzicom, rodzinne ABC; wiadomości, kolorowanki, gry i zabawy dla dzieci rozwijające pamięć, spostrzegawczość, refleks, słownictwo. W serwisie także forum dyskusyjne dla rodziców.

www.dzieciaki.net.pl

11. Berek.pl - strona zawiera zabawy i zajęcia dla dzieci, które wspierają wszechstronny rozwój najmłodszych. Zabawy są zróżnicowane pod względem merytorycznym, pozwalają rozwijać różnorodne umiejętności dziecka w zależności od wieku i stopnia rozwoju: społecznego, fizycznego i psychicznego.

http://www.berek.pl/

12. Qlturka.pl – dziecko i kultura to miejsce dla rodziców, którzy chcą dać swoim dzieciom coś więcej, czyli aktywny udział w kulturze i sztuce. Portal zawiera recenzje książek, płyt, spektakli teatralnych i filmów; wywiady z twórcami; bieżące informacje i zapowiedzi imprez.

http://www.qlturka.pl/

13. Bajki dla dzieci – blog na temat zasypianek, bajek specjalnie napisanych by ułatwiały dzieciom dobre zasypianie... uspakajające, wyciszające, ciepłe, kołyszące... dodatkowo znajdują się tutaj bajki terapeutyczne pozwalające dzieciom poradzić sobie z trapiącymi je kłopotami.

http://bajki-zasypianki.pl/

14. eRodzina – wszechstronny serwis dla rodziców dzieci w różnym wieku, od ciąży aż po wychowanie nastolatka, zdrowie i uroda, miłość i uczucie, życie małżeńskie. Przy serwisie działa forum dyskusyjne.

http://www.erodzina.com/

15. Dziecko w sieci – wszystko na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie, zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

http://www.dzieckowsieci.pl/

16. Bajkownia – fabryka bajek. Serwis, w którym znaleźć można wiele utworów do czytania dzieciom. Można też napisać własną bajkę dla dzieci i opublikować ją w tej witrynie.

http://www.bajkownia.org/

17. Cudowne dziecko – w małym dziecko płonie nieograniczona żądza zdobywania wiedzy. Możemy ją zwielokrotnić stwarzając dziecku nieograniczone warunki rozwoju. Można nauczyć dziecko czytać w trzy minuty dziennie, można nauczyć je liczyć w pół minuty dziennie.

http://www.cudownedziecko.pl/

18. Rodzice Rządzą – serwis dla rodziców pozwalający dzielić im się swoim doświadczeniem w wychowaniu i nie tylko. Ponadto artykuły dla rodziców, możliwość zamieszczania zdjęć dzieci itp.

http://www.rodziceradza.pl/Strony dla dzieci

1.Miś Bu zaprasza na Buliba.pl – strona dla dzieci w wieku 2-8 lat zawierająca wiele gier i zabaw edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych, gry na spostrzegawczość, a także gry polegające na segregowaniu przedmiotów. Można tutaj znaleźć również gotowe do wydrukowania zaproszenia, kolorowanki czy bileciki do prezentów.

http://www.buliba.pl/

2.Barbi – oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.

http://www.barbie.com/

3.Dzieci w wp.pl – serwis dla dzieci w portalu wp.pl. Zawiera mnóstwo zabaw we flashu, gier, kolorowanek, puzzli oraz mini-forum.

http://dzieci.wp.pl/

4. Kolorowe obrazki – całkiem spory wybór wysokiej jakości kolorowanek dla dzieci. Zwierzęta: ssaki, płazy, ryby, ptaki, owady, dinozaury. Rośliny: owoce, warzywa, kwiaty, grzyby. Pojazdy: samochody, samoloty. Kolorowanki edukacyjne: literki (alfabet), cyferki. Labirynty, mandale, przedmioty. Kolorowanki świąteczne: Boże Narodzenie, Wielkanoc.

http://www.kolorowe-obrazki.pl/

5. Domowy przedszkolak – czyli witaj w Lulandii! Są tutaj gry dla dzieci, kolorowanki i zabawy. Przedszkolaki mogą poznawać literki, cyferki, angielski i śpiewać piosenki. Czas spedzony przed komputerem mierzy zegar Bimbom, który dzwoni, jeśli zabawa trwa zbyt długo.

http://www.domowyprzedszkolak.pl/

6.Gry edukacyjne dla dzieci – gry dla małych oraz dużych w Lulandii, edukacyjnym królestwie online. Poznawanie liter, liczb, języka angielskiego, piosenki, kolorowanki, ubieranki. Świetna rozrywka dla przedszkolaków, uczniów i całej rodziny.

http://www.lulek.tv/

7.Tajemnicza kuchnia.

http://tajemniczakuchnia.pl/

8.Klocki Lego – strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje zbudowane przez dzieci.

http://www.lego.com/

9.Sieciaki.pl – to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postaci – Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznego korzystania z Internetu.

http://www.sieciaki.pl/

10. Zosia i Kevin – to interaktywny kurs nauki języka angielskiego dla dzieci (od 3 do 6 lat) i dla początkujących. W poszczególnych lekcjach możemy nauczyć się alfabetu, części ciała, nazw zwierząt czy przedmiotów. Oczywiście po angielsku.

http://zosiaikevin.pl/

11. Dzieci – serwis Ministerstwa Ochrony Środowiska poświęcony nauce ochrony środowiska przez zabawę. Na stronie można znaleźć quizy, e-kartki, gry, puzzle, tapety, porady jak chronić środowisko, ciekawostki na temat otaczającego nas świata. Witryna przeznaczona jest nie tylko dla najmłodszych.

http://dzieci.mos.gov.pl/

12. Misie – strona z zabawami, legendami, wierszykami i komiksami dla dzieci. Nie brakuje tutaj informacji o różnych gatunkach misiów.

http://www.misie.com.pl/

13. Pasterz – chrześcijańskie gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej. Biblia multimedialna i inne multimedialne gry i zabawy mające na celu poznanie przez dziecko historii biblijnej. Ponadto wirtualne kartki, galeria rysunków, chrześcijańskie opowiadania i strony www, sklepik.

http://www.pasterz.pl/

14. Bajka pl. – zbiór bajek dla dzieci: o królewnach i królewiczach, diabłach i aniołach, chłopie i babie, prostaczkach i mędrcach, czarodziejach...

http://www.bajka.pl/

15. Klub Pancernika – serwis kampanii społecznej przypominającej o przewożeniu dzieci w fotelikach i z zapiętymi pasami. Na stronie dzieci znajdą gry i zabawy, rodzice porady na temat fotelików.

http://www.klubpancernika.pl/

16. 2+2 matematyka dla dzieci – strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak: liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie i dzielenie. Program jest bezpłatny.

http://www.funnymathforkids.com/

17. Hity dla dzieci – strona prezentująca teledyski i bajki dla dzieci. Są tu najbardziej znane piosenki polskie i polskie wersje zagranicznych piosenek. Piosenki z bajek wytwórni Disney’a i innych popularnych bajek. Łatwe i melodyjne piosenki w języku angielskim, kolędy i piosenki świąteczne oraz bajkowe hity.

http://www.hitydladzieci.pl/

18. ZOO dla dzieci – rozrywkowo-edukacyjna strona dla dzieci. Wirtualne ZOO, w którym dzieci mogą zobaczyć filmy o różnych zwierzętach, obejrzeć bajki, pomalować kolorowanki czy też zagrać w gry.

http://www.zoodladzieci.pl/
Przedszkolowo.pl logo