Wycieczka do Rewala.

6 czerwca dzieci z naszego przedszkola przeżyły dzień pełen wrażeń. Już po śniadaniu czekała na nas wspaniała , kolorowa „Ciuchcia Retro”, która zawiozła nas pod Urząd Gminy w Rewalu gdzie już na schodach witały nas uśmiechnięte panie Asia i Iza, które specjalnie dla nas przygotowały identyfikatory VIP-przedszkolak. Mięliśmy okazję spotkać się z panem Wójtem Maciejem Bejnarowiczem, który serdecznie przyjął dzieci i chwilę z nimi porozmawiał. Dzieci poprosiły o ogromną zjeżdżalnię i piaskownicę do naszego nowopowstałego placu zabaw i obiecały, że narysują własne projekty i prześlą do urzędu. Od dziś dzieci wiedzą nie tylko kim jest Wójt i czym się zajmuje, ale także dowiedziały się, że w urzędzie pracuje wiele osób, które czuwają nad sprawami całej gminy jak również, że podatki są po to by można było zakupić niezbędne rzeczy np. zjeżdżalnię na plac zabaw. Dzięki naszym przewodniczkom dzieci zobaczył również jakimi „zabawkami bawią się” dorośli w urzędzie i jakie te zabawki maja dziwne nazwy np.: niszczarka, bindownica, kserokopiarka i inne. Wszystko ciekawiło małych zwiedzających a na koniec jeszcze dzieci otrzymały prezenty w postaci soczków, słodyczy oraz widokówek okolicznościowych na których własnoręcznie mogły odbić pieczątki.
Potem przeszliśmy do „Parku Wieloryba” gdzie sympatyczny pan przewodnik Maciej oprowadził dzieci po różnych krainach, pokazał zwierzęta żyjące w morzach i oceanach, te groźne, sympatyczne oraz te o niesamowitych kształtach i nazwach. Następnie bawiliśmy się na ogromnym placu zabaw. Czas szybko minął podczas świetnej zabawy a jak już byliśmy gotowi do powrotu do przedszkola to jak zwykle czekała na nas ulubiona ciuchcia.
To był dzień niezapomnianych wrażeń a mógł być taki ciekawy dzięki dorosłym przyjaciołom przedszkola. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za umożliwienie nam bezpłatnego przejazdu (jak co roku ), pani Asi i pani Izie za opiekę i oprowadzenie nas po Urzędzie Gminy, pani Martynie i właścicielom Parku Wieloryba za bezpłatny wstęp.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.
wpis edytowano 2018-06-11, 13:22