Wizyta Pana Leśniczego

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych. Z tego też powodu do naszego Przedszkola zawitał niezwykły gość. Dzieci odwiedził Leśniczy: Pan Przybycień- tatuś Zosi i Filipka. Towarzyszył mu kolega z pracy.
W czasie spotkania Panowie opowiadali dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety.Uświadomili dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko. Niecodzienni goście opowiadali również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach, rodzajach grzybów oraz drzew. Taka wizyta to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Panom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.
wpis edytowano 2018-12-16, 13:33