Teatrzyk - Żabi Król

16 września Nasze Przedszkole odwiedziło Studio Artystyczne Efekt z przedstawieniem dla dzieci pod tytułem "Żabi król".

Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały wszystko, co dzieje się na scenie. Potem chętnie opowiadały o obejrzanych i wysłuchanych treściach.

*"Zapewne każdy choć raz w życiu złożył obietnicę… także i nasza mała bohaterka. Księżniczka chcąc odzyskać zabawkę złożyła przyrzeczenie i całkowicie je zlekceważyła. Żaba nie zamierzała jej tego darować, więc udała się do zamku Króla, w którym rozegrały się istotne dla opowieści wydarzenia…

Rozkapryszona Księżniczka nie miała wyjścia – musiała zrobić wszystko, aby przeprosić Żabę, która w ramach rekompensaty zażyczyła sobie… zupę! Jednak niech was to nie zwiedzie, zwykły rosół to zdecydowanie za mało. Potrawa musiała być doskonała, by cofnąć zaklęcie i zdjąć zły czar.

Czego zatem może nauczyć nas ta historia? Może tego, że zawsze należy dotrzymywać danego słowa, a innych nie powinniśmy oceniać przez pryzmat wyglądu? A może przede wszystkim, w jaki sposób wyrażać swoje uczucia? W końcu wspólne gotowanie daje wielką frajdę, ale i wzbudza wiele emocji, gdyż każdemu zależy, aby potrawa wyszła idealnie. A tam, gdzie emocje biorą górę, często dochodzi do katastrofy. Czy dzieci poradzą sobie z emocjami i potrawę uda się odpowiednio przyrządzić? Drodzy, powściągnijmy emocje – spektakl wyjaśni wszelkie wątpliwości!

scenariusz pisała Paulina Tokarzewska" - *zaczerpnięte ze strony internetowej: http://studio-efekt.com/zabi-krol/
wpis edytowano 2020-09-20, 21:00