Święto Pluszowego Misia

Tematem projektu był „Pluszowy miś”, zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata.

Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiadł i bliższy jest dziecięcemu sercu.

W zabawie może być mamą lub tatą, może stać się psotnym synkiem, bywa, że jest kierowcą, ale może też jako policjant „wlepić” przedszkolakowi mandat. Tylko dziecięca wyobraźnia może przeistoczyć zwykłego „pluszaka” w bohatera, księżniczkę czy ściganego przestępcę.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

Tak właśnie zrodził się pomysł zorganizowania projektu edukacyjnego Święto Pluszowego - „My też świętujemy!”

Odbiorcą projektu były dzieci 3 i 4 letnie z grupy Krasnali i Misiów. Jednocześnie projekt adresowany był do nauczycieli oraz do rodziców naszych pociech.

Realizowany projekt pomógł, przybliżyć dzieciom misie – bohaterów literackich i filmowych, zachęcić dzieci i ich rodziców do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą, pomóc dzieciom w radzeniu sobie z własnymi emocjami, poznać zwyczaje tych prawdziwych, pięknych i niebezpiecznych niedźwiedzi. Jednocześnie budując z dziećmi oprawę plastyczną i artystyczną godnie uczcić urodziny przyjaciela dzieci.

W trakcie realizowania projektu odwiedziliśmy bibliotekę, wesoło bawiliśmy się, śpiewając piosenki i recytując wiersze, wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, degustowaliśmy smakołyki, które misie lubią najbardziej , nasze przedszkole odwiedziła mama Oli i Zosi czytając nam wesołe przygody Kubusia Puchatka.

Podsumowaniem projektu była uroczysta Parada Misiów uliczkami naszego miasta.
wpis edytowano 2012-12-04, 10:33