Relacje

Subskrybuj
Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Tematem projektu był „Pluszowy miś”, zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata.

Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiadł i bliższy jest dziecięcemu sercu.

W zabawie może być mamą lub tatą, może stać się psotnym synkiem, bywa, że jest kierowcą, ale może też jako policjant „wlepić” przedszkolakowi mandat. Tylko dziecięca wyobraźnia może przeistoczyć zwykłego „pluszaka” w bohatera, księżniczkę czy ściganego przestępcę.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

Tak właśnie zrodził się pomysł zorganizowania projektu edukacyjnego Święto Pluszowego - „My też świętujemy!”

Odbiorcą projektu były dzieci 3 i 4 letnie z grupy Krasnali i Misiów. Jednocześnie projekt adresowany był do nauczycieli oraz do rodziców naszych pociech.

Realizowany projekt pomógł, przybliżyć dzieciom misie – bohaterów literackich i filmowych, zachęcić dzieci i ich rodziców do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą, pomóc dzieciom w radzeniu sobie z własnymi emocjami, poznać zwyczaje tych prawdziwych, pięknych i niebezpiecznych niedźwiedzi. Jednocześnie budując z dziećmi oprawę plastyczną i artystyczną godnie uczcić urodziny przyjaciela dzieci.

W trakcie realizowania projektu odwiedziliśmy bibliotekę, wesoło bawiliśmy się, śpiewając piosenki i recytując wiersze, wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, degustowaliśmy smakołyki, które misie lubią najbardziej , nasze przedszkole odwiedziła mama Oli i Zosi czytając nam wesołe przygody Kubusia Puchatka.

Podsumowaniem projektu była uroczysta Parada Misiów uliczkami naszego miasta.
wpis edytowano 2012-12-04, 10:33
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.