Rytm w Słoneczkach

Logorytmika czyli ruch,słuch,słowo.To piosenki, ćwiczenia i zabawy integracyjne,ruchowe,ruchowo-słuchowe,ruchowo-słuchowo-słowne oraz oddechowe i relaksacyjne.Logorytmika to metoda wspomagająca rozwój mowy u dzieci poprzez usprawnianie ruchowe,słuchowe i słowne,z zastosowaniem elementów muzyki,w tym rytmu jako czynnika przodującego.Podczas zabaw które prowadziła pani Ala dzieci uczyły się szybkiej reakcji na bodziec dźwiękowy,wzrokowy lub ruchowy,uwrażliwianie były na aspekty prozodyczne mowy. Wyrabiały poprzez zabawy rytmiczność i sekwencyjność mowy,stymulowały myślenie przyczynowo-skutkowe.Uczyły się prawidłowego toru oddechowego.W zajęciu dzieci wykorzystywaly instrumenty muzyczne, woreczki w celu kształcenia percepcji barwy dźwięku.
wpis edytowano 2019-12-07, 19:05