Relacje

Subskrybuj
POŻEGNANIE ZIMY-POWITANIE WIOSNY

POŻEGNANIE ZIMY-POWITANIE WIOSNY

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,
Dzisiaj cię spalimy, bo nie chcemy zimy!

  
Wiosna to wspaniała pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, a dzień jest coraz dłuższy. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dla dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku był inny niż zwykle. Dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach, w ubraniach o barwach wiosennych (dominował, oczywiście, kolor zielony!) Dzień rozpoczął się wiosennym „piknikiem” bajkowym, podczas którego dwie sale przedszkolne zamieniły się w … „kinową wiosenną łąkę”, na której dzieci rozłożyły własne kocyki, poduszki i oglądały ulubione kreskówki: „Przygody Bolka i Lolka”, „Smerfy”, „Reksio”. W przerwie każde dziecko delektowało się kawałkiem pizzy, która okazała się nie lada przysmakiem – większość domagała się dokładki!
Po relaksie z bajką i lekkim posiłku z przedszkola wyruszył barwny korowód w asyście funkcjonariuszy policji, zapewniających bezpieczny przemarsz ulicami miasta. Na jego czele najsilniejsze przedszkolaki niosły Marzannę - zimową pannę, a każda grupa odznaczała się innym rekwizytem wiosennym: niesiono zielone balony, wiosenne kwiaty, trąbki i piszczałki oraz instrumenty perkusyjne. Ogłaszano wszystkim mieszkańcom przyjście wiosny.
W ogrodzie przedszkolnym pożegnano „zimową pannę” piosenką i okrzykami „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”, a następnie kukłę spalono. Po tym obrzędzie przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie gaika-maika – symbolu nowej pory roku. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały prace plastyczne na temat wiosny, które wyeksponowały na swoich półkach.
Dzień ten był pełen wrażeń: było kolorowo i bardzo głośno, i najważniejsze - towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, choć chwilami powiało jeszcze chłodnym wiatrem.
Wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Resku asp. sztab. Grzegorzowi Łydzińskiemu i Kierownikowi Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Resku asp. sztab. Edycie Klepczyńskiej za zapewnienie bezpiecznego przemarszu przedszkolaków z okazji powitania wiosny.
wpis edytowano 2018-03-23, 14:59
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.