„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Od 1993 roku inicjatorką Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest Ewa Dados-dziennikarka Radia Lublin. Chętne osoby odsyłam do strony internetowej http://pdpz.pl/archiwum/ zawierająca ciekawą historię podjęcia zorganizowania pierwszej Akcji PDPZ.

W tym roku również nasze Przedszkole włącza się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Chcemy w ten sposób pomóc potrzebującym dzieciom sprawiając na ich twarzy uśmiech, a także rozwijać prawidłowe postawy społeczne wśród naszych przedszkolaczków.

W poszczególnych grupach poprzez prowadzenie różnorodnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych panie rozwijają wrażliwość dzieci na potrzeby innych ludzi, ukazują w jaki sposób można pomóc najbliższym a także potrzebującym dzieciom.

W każdej z grup w dniach 24.XI-14.XII zbierane są także dary rzeczowe, tj. odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne, słodycze, żywność długoterminową, ziemiopłody, które zostaną przekazane do Głównego Gmachu Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Dary rzeczowe nie muszą być nowe. Mogą to być ubranka, z których dzieci już wyrosły lub zabawki, którymi się nie bawią. Ważne, by nie były to rzeczy zniszczone.

Dary przekazywane są dzieciom potrzebującym z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialne, dzieciom niepełnosprawnym, podopiecznym Domów Dziecka, świetlic środowiskowych, schronisk, sierocińców, a także innych placówek szkolno-wychowawczych i opiekuńczych.

Dla dzieci w podziękowaniu za włączenie się do akcji przeznaczone są oryginalne słoneczka Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Serdecznie zachęcamy rodziców, personel przedszkola do włączenia się w organizowaną w naszym przedszkolu akcję.

ZA WSZELKIE PRZYNIESIONE DARY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Małgorzata Dudek
wpis edytowano 2012-12-10, 14:30