Międzynarodowy Dzień Kropki – Grupa II

W piątek (14.09) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania o Vashti – dziewczynce, której historia była inspiracją do powstania Dnia Kropki.
Rodziców zachęcamy do zapoznania się z historią Vashti.
Podczas Dnia Kropki „Mrówki” uczestniczyły w zajęciach i zabawach, których motywem przewodnim były kropki. Dzieci szukały kropek ukrytych na sali, biegały slalomem pomiędzy kropkami, malowały farbami dowolne kompozycje z kropek, wykonały kropkową ramkę. Dzień był radosny, kolorowy i bardzo „kropkowy”!
Opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent, odwagę, niesie przesłanie dla każdego z nas. Próbuj, nie poddawaj się, uwierz w siebie i działaj! Bo „(…)Kropki kolorowe wędrują po świecie. Talenty wskazują, o których nie wiecie (…)”.