Marynarz w przedszkolu

Wczoraj 27 maja gościliśmy w przedszkolu wyjątkowego gościa był nim pan Robert Starczewski- tata Łucji z grupy „Delfinki”, który pracuje na statku i pełni tam funkcję oficera technicznego. Mogliśmy zobaczyć go w galowym stroju. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły marynarza. Długo zgadywały po jego wyglądzie jaki zawód może wykonywać nasz gość.
Kiedy już było jasne kim jest Pan Robert to mogliśmy rozpocząć opowieść o różnego rodzajach statkach, o pracy na morzu oraz specjalnych zadaniach jakie wykonuje się na statku.
Wszystko o czym opowiadał nasz gość było poparte prezentacją multimedialną na której były nie tylko zdjęcia ale również niesamowite filmy. Dzięki temu mogliśmy zwiedzić prawdziwy statek w niedostępnych dla zwykłego pasażera miejscach np. maszynowni czy kabinie marynarzy. Widzieliśmy statek podczas sztormu oraz podczas srogiej zimy kiedy cały pokład był zamarznięty jak w Krainie Lodu.
Zostaliśmy zaproszeni również na wycieczkę wirtualnym statkiem było niesamowicie.
Wszyscy byli bardzo zaciekawieni i oczywiście chłopcy zapragnęli być takimi odważnymi marynarzami. Może kiedyś ktoś z naszych przedszkolaków będzie pełnił funkcję marynarza.
Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za niesamowite spotkanie z nadzieją na następną tak ciekawą wizytę.
wpis edytowano 2019-06-10, 14:09