Dzień Pluszowego Misia, Pszczółki, 23.11.2012

23.11.2012 Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej w Krakowie, aby świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Po przyjeździe na miejsce przedszkolaki zwiedzały oddział dla dzieci (sale, regały z książkami) oraz rozmawiały z panią bibliotekarką na temat jej pracy.

Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych związanych z Dniem Pluszowego Misia. Oglądały książki z bajkowymi misiami, ale także i tymi żyjącymi wśród nas (miś koala, niedźwiedź czarny, brunatny, niedźwiedź polarny, panda). Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Przygody Misia Uszatka" czytanego przez panią bibliotekarkę, naśladowały za pomocą ruchu przygody bajkowych misiów, rysowały kredkami świecowymi swojego ulubionego bajkowego misia.

Na zakończenie bawiły się wspólnie w kąciku zabawek, oglądały zgromadzone książeczki.

Sylwia Gurgacz