Relacje

Subskrybuj
Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2019r.

Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2019r.

25 listopada królował w naszym przedszkolu pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo …”czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

Pluszowy Miś to od wieków najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia bądź innego pluszaka.

Dzień Misia zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy bajki gdzie bohaterami były lubiane misie.
Po krótkich naszych zabawach wprowadzających w ten miły dzień odwiedziła nas Pani Iwonka z biblioteki, przeczytała nam bajki przyniosła ze sobą misiowe zgadywanki ukryte w jajeczkach oraz to, co lubią misie najbardziej, czyli miodek, który zjedliśmy maczając w nim chrupki. Nie zabrakło też w tym dniu kulinarnych akcentów: Pani Mirka z Panią Kasią upiekły nam wcześnie rano pyszne misiowe ciasteczka, które później ozdabialiśmy kolorowym lukrem. Ciasteczka cieszyły się ogromnym powodzeniem, każdy ozdabiał i od razu zjadał … mniam... mniam.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.


wpis edytowano 2019-11-29, 10:27
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.