Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26.11. 2012 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia!
Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.
Jednakowoż obchody tego jakże dziecięcego święta wpisały się na stałe w kalendarz uroczystości naszego przedszkola. Bo czy ktoś z nas wyobraża sobie dzieciństwo bez tego pluszowego przyjaciela?
Imprezę tą poprowadziły nauczycielki Agata Świebodzińska oraz Aleksandra Grzelązka – Gliszczyńska. W jej repertuarze znalazły się m.in. tańce, konkursy, pląsy i śpiew. Każde dziecko przyniosło tego dnia do przedszkola swojego ukochanego pluszowego misia i wraz z nim radośnie oddawało się przyjemnościom tego święta. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani żelkowymi misiami, a także dostali kolorowanki ze swoim ulubionym misiem z bajki.
Tymczasem z niecierpliwością oczekujemy na 111 urodziny Pluszowego Misia!
wpis edytowano 2012-11-28, 00:30