Relacje

Subskrybuj
Dzień Drzewa+ realizacja 1. scenariusza z programu

Dzień Drzewa+ realizacja 1. scenariusza z programu "Czyste Powietrze wokół nas"

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowanie do tego ważnego dnia trwały od samego rana. Dzieci pod kierunkiem pań wykonały dłuuuugi plakat obrazujący różne gatunki drzew. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała wspólna praca plastyczna.
Plakat można podziwiać w szatni naszego przedszkola.
Z okazji Dnia Drzewa odbyło się też specjalne zajęcie na temat drzew, ich roli w przyrodzie i w życiu człowieka.

Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci bowiem świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej.

Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.
Następnie dzieci udały się na plac przedszkolny by zasadzić drzewko w tym dziele pomógł nam Pan Kaziu. Pan Kaziu wykopał nam dołek a my wspólnie wsadziliśmy drzewko, zasypaliśmy ziemia i podlaliśmy woda .
Korzystając z naszego pobytu na dworze zaraz po posadzeniu drzewka wybraliśmy się na wycieczkę w celu sprawdzenia jak dymią kominy gdyż takie zadanie mieliśmy do wykonania podczas realizacji 1. Scenariusza z programu „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”, który realizujemy podobnie jak w ubiegłym roku.
wpis edytowano 2019-10-11, 00:14
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.