Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy!

Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim w czasie przygotowań do obchodów Światowego Dnia Życzliwości w naszym przedszkolu. Aby mały człowiek nie wyrósł na dużego egoistę, trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych.
Przez cały dzień, w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym.
Wiele wysiłku i pracy przedszkolaki włożyły w plastyczną oprawę święta. Hol udekorowały wykonane przez dzieci plakaty.
Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo czy przyjazne nastawienie.

wpis edytowano 2020-12-02, 20:58