Wigilia u Cherubinków

18.12.2020r. od rana w sali starszaków zapanowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.
Najpierw dzieci obejrzały bajkę o historii Bożego Narodzenie a potem wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki. Wyrecytowały również wiersz „Wieczór wigilijny” L. Krzemienieckiej. Po występach wszyscy złożyli sobie życzenia i samodzielnie przygotowali stoły aby wspólnie zjeść słodki poczęstunek. Podczas posiłku cicho rozbrzmiewały kolędy. Radość na twarzach dzieci potwierdzał fakt, że ważne jest kultywowanie naszych tradycji. Takie chwile wzmacniają więzi i utrwalają serdeczne relacje między dziećmi i dorosłymi przecież Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku.

Relacja 2020-12-18, 18:10 | autor: Zofia Lebioda