Dzień Dinozaura

W dniu 4 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej ”Śladami dinozaurów”. Następnie podsumowaliśmy zdobyte wiadomości na ich temat, np.: jakie znamy dinozaury, czym się żywią, skąd się biorą, itp. Potem były zabawy i konkursy dinozaurowe gdzie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o poznanych gatunkach dinozaurów, np.: stegrozaur, diplodok, triceratops, tyranozaur; Podczas przerwy w zabawach dzieci miały przygotowaną dinozaurową ucztę. Następnie zagrały w Dino-grę a na koniec dnia „Cherubinki” wykonały tekturowego dinozaura a „Delfinki” pokolorowały Dinusia. To był miły dzień w którym można było połączyć naukę z fantastyczną zabawą.

Relacja 2020-12-04, 19:00 | autor: Zofia Lebioda