Andrzejki 2020

30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki, których tradycja ludowa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Wszystkie panny i kawalerowie wróżyli sobie, aby dowiedzieć się, co czeka je w przyszłości. Był to również czas do zorganizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W obecnych czasach nie traktuje się wróżb tak poważnie jak kiedyś. Przedszkolaki jednak różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość. Robiły to za pomocą monet rzucanych do wody, serduszek z imionami, kolorowych karteczek, gwiazdek przepowiadających przyszłość, butów ustawianych w rzędzie, wirującej butelki a nawet ruletki interaktywnej.
Dzieci w bajkowych strojach z wielkim zainteresowaniem brały udział we wszystkich przygotowanych w sali wróżbach i zabawach andrzejkowych.
Na zakończenie zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez nasze wspaniałe mamy. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń. Pozostanie nam tylko życzyć sobie żeby wróżby się spełniły.

Relacja 2020-12-01, 17:25 | autor: Zofia Lebioda