1% podatku

Szanowni Państwo,
początek roku kalendarzowego to czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Od 15.02.2019r. mają Państwo wgląd do swoich zeznań podatkowych. W tym roku, jak i w poprzednich latach, mają Państwo okazję przekazać 1% podatku na jedną z Organizacji Pożytku Publicznego. Jako dyrektor szkoły, w imieniu wszystkich pracowników naszej placówki, a przede wszystkim w imieniu Państwa dzieci uczących się w naszej szkole, zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie tego 1% na konto naszej szkoły. Zapewniam Państwa, że wykorzystamy otrzymane środki w sposób przemyślany i sensowny. Pomogą nam one zapewnić Państwa dzieciom jak najlepsze warunki do nauki i spędzania czasu między i po zajęciach.
Dla tych z Państwa, którzy chcieliby przekazać nam ten upragniony 1% zamieszczam poniżej instrukcję jak "krok po kroku" przejść przez tę procedurę.
Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę Organizację Pożytku Publicznego, która w ubiegłym roku otrzymała od Państwa 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Jeżeli w zeszłym roku, to nie nasza szkoła była adresatem 1% podatku, to proszę postępować według wskazówek zamieszczonych poniżej.
W pierwszej kolejności należy zalogować się w serwisie podatki.gov.pl, "wybierz Twój e-PIT".
Uwierzytelnij się
Wpisz swoje dane:
1.PESEL (albo: NIP)
2.datę urodzenia
3.kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017.W PIT 37 jest to pozycja 64, jeżeli rozliczali się Państwo jako małżonek jest to pozycja 95. Jeżeli Państwa zeznanie jest na innym druku PIT, to właściwą pozycję znajdą Państwo klikając w zakładkę poniżej "pokaż całą wskazówkę o przychodach za rok 2017"
3.kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok. W PIT-11 jest to pozycja 29.Jeżeli Państwa informacja od pracodawców jest na innym druku PIT, to właściwą pozycję znajdą Państwo klikając w zakładkę poniżej "pokaż całą wskazówkę o przychodach za rok 2018"
4.Na głównym ekranie zobaczą Państwo informację o Organizacjach Pożytku Publicznego.
Wówczas należy:
1.wybrać z listy, lub wpisać samodzielnie, numer KRS tej organizacji, której chcemy przekazać 1% podatku.
Bardzo ważne! Nasz numer KRS to:0000207472
2.wskazać cel szczegółowy Bardzo ważne! Nasz cel szczegółowy to: KOD ID 134155

Jeśli chcemy zmienić Organizację Pożytku Publicznego, należy:
1.wybrać opcję „Zmieniam organizację”
2.wybrać z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcemy przekazać 1%
3.wskazać cel szczegółowy
4.zatwierdź tę zmianę
5.zaakceptować i wysłać zeznanie

Proszę się nie zrażać zbyt długą instrukcją, sama procedura przekazania 1% jest w rzeczywistości łatwa do przejścia, intuicyjna i przyjazna.
Z góry dziękuję za Państwa hojność.

Komunikat 2019-02-21, 17:02 | autor: Zofia Lebioda