Wycieczka do piekarni "Wybrzeże"

W październiku obchodziliśmy „Dzień Chleba” i z tej okazji wybraliśmy się do Piekarni ‘Wybrzeże” w Niechorzu. Właściciele piekarni , Państwo Janina i Krzysztof Majchrzak zawsze bardzo serdecznie przyjmują dzieci z naszego przedszkola umożliwiając im obejrzenie linii technologicznej powstania chleba, pączków i ciast. Już w progu bardzo serdecznie przywitał nas pan Krzysztof a po zakładzie oprowadzała nas pani Teresa wieloletnia pracownica dla której tajniki wiedzy piekarniczej nie są obce. Dzieci wielkim zaciekawieniem oglądały i słuchały opowiadań pani Teresy. Najbardziej spodobała się dzieciom maszyna do krojenia chleba i ogromne piece do chleba i bułek. Na koniec zostaliśmy poczęstowani wspaniałymi wypiekami z tutejszej piekarni. Bardzo dziękujemy za możliwość poznanie ciekawych osób pracujących w różnych zawodach. Takie spotkania w miejscach pracy rozbudza ciekawość dziecka. Wzbudza też szacunek do pracy i ludzi ją wykonujących. Są to wartości nieocenione, gdyż tak ważne jest, aby darzyć szacunkiem ludzi wykonujących każdą pracę. Dziękujemy również panu Karolowi Słota, dzięki któremu mogliśmy wygodnie dojechać do piekarni i wrócić do przedszkola.
Relacja 2018-11-03, 13:40 | autor: Zofia Lebioda