Bezpieczny przedszkolak-spotkanie z policjantami.

W czwartek 5 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Rewalu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od naszych gości kolorowanki, które pomogą dzieciom zapamiętać poruszane treści podczas spotkania. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Relacja 2018-10-08, 17:29 | autor: Zofia Lebioda