Wycieczka do Gryfic.

4. czerwca starsza grupa przedszkolna "Delfinki" pojechała wspólnie z uczniami naszej szkoły na wycieczkę do Gryfic. Najpierw udaliśmy się do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara na koncert w wykonaniu uczniów tej szkoły. Mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć dzieci i młodzież grającą na różnych instrumentach takich jak fortepian, klarnet, skrzypce, gitara, flet oraz akordeon na którym zagrała pani dyrektor tej szkoły.Pan Jacek , który jest nauczycielem nie tylko w naszej szkole ale również w szkole muzycznej pokazał nam w jaki sposób wydobywają się dźwięki z fortepianu oraz opowiedział o funkcjonowaniu szkoły. Wszystkim bardzo podobał się koncert. Wiele osób zadeklarowało nawet, że bardzo chciałyby uczyć się na różnych instrumentach. Następnie poszliśmy do banku PKO, gdzie czekał na nas już pan, który oprowadził nas po całym gmachu. Mogliśmy dowiedzieć się jak działa bankomat i wpłatomat. Co robią poszczególni pracownicy banku, liczyliśmy bilony w specjalnej maszynie oraz zeszliśmy do podziemia aby zobaczyć gdzie jest skarbiec. Pan dyrektor zaprosił nas do swojego biura i opowiedział o swojej pracy. Bardzo nam się tam podobało. Na koniec na pamiątkę dostaliśmy książeczki, balony oraz cukierki. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi za zaproszenie nas na koncert a pani Agnieszce za zorganizowanie spotkania z przedstawicielem banku. Mamy nadzieję, że był to koncert inaugurujący naszą współpracę ze Szkołą Muzyczną.
Relacja 2018-06-05, 20:43 | autor: Zofia Lebioda