List Przedszkolaka do Mamy i Taty

Mamusiu, Tatusiu, wstajemy!

Załóżcie mi proszę wygodne dresy i butki, których nie będę musiał(a) wciskać siłą.

Zostawcie mi w szatni coś na przebranie – wiecie, czasem łyżka tańczy w zupie, czasem żal mi zostawić w sali zabawki i… toaleta tak daleko wydaje się wtedy.

Mamusiu, Tatusiu - wiem, że moje pójście do przedszkola przeżywacie bardziej niż ja. Jestem Waszym skarbem, kruszynką, maluszkiem, żabką, księżniczką, misiaczkiem… wiem. I muszę Wam powiedzieć, że nam wszystkim będzie trudno się rozstać.

Ale tylko na początku, kilka dni. Może przyjść mi do głowy (najczęściej w przedszkolnej szatni) kurczowe trzymanie się Twojej nogi, trzymanie Twoich rąk, błaganie, żebyś mnie nie zostawiał(a), nie porzucał(a), nie odchodził(a) beze mnie!

Mamusiu bądź silną kobietą, Tatusiu bądź silnym mężczyzną – Wasza siła ducha pomoże mi oswoić się z nową sytuacją!

Dokonaliście dobrego wyboru! Nie ma nic piękniejszego niż szansa mojego rozwoju wśród rówieśników. Zobaczycie, jeszcze zaskoczę Was wierszykiem wypowiedzianym z pamięci…piosenką zaśpiewaną dla Was…rysunkiem o naszej miłości… samodzielnie ubranymi spodenkami….a może nawet uświadomię sobie, że sprzątanie po zabawie, to nie taki diabełek jak go malują :)
Dzięki Wam, mogę nauczyć się tego wszystkiego w przedszkolu. Tylko musicie wierzyć we mnie – zobaczycie, będzie dobrze!!!

Tylko bądźcie dzielni. Nie płaczcie za mną w pracy i po drodze do niej – nie robicie mi krzywdy!
Nie żegnajcie się ze mną zbyt długo, przed wejściem do sali ukochajcie mnie najmocniej… najmocniej… najmocniej, na ucho szepnijcie, że kochacie, że wrócicie po obiadku i…idźcie odważnie.

Nie zastanawiajcie się czy dobrze zrobiliście oddając mnie do przedszkola – Wy mnie nie oddajecie, Wy mnie rozwijacie.

Nie przerażajcie się moim płaczem podczas pierwszych dni – w ten sposób chcę Wam powiedzieć, że będę tęsknił(a), że Was kocham… a Wy swoją mądrością, rozsądkiem konsekwencją nauczcie mnie proszę czekać na siebie, ze spokojem w moim małym serduszku, a obiecuję, że za jakiś czas sam będę ciągnął Was za ręce do moich przedszkolnych przyjaciół, do moich pań… wszyscy potrzebujemy czasu na odwagę :)

Relacja 2017-09-04, 17:46 | autor: Aneta Hajder-Chłopek