Dzień Ziemi

W tym roku przez kilka dni świętowaliśmy Dzień Ziemi. Najpierw w poszczególnych grupach uczyliśmy się o tym jak należy dbać o to aby nasz planeta była zadowolona i zdrowa. Zdobyliśmy dużo wiedzy i nauczyliśmy się także segregować śmieci i wiemy już dlaczego trzeba to robić i jakie kolory mają poszczególne pojemniki. Następnie pani Patrycja przeczytała nam bajkę pt."Smutna planetka". Mogliśmy się dowiedzieć o tym jak trzeba szanować naszą planetę aby jej nie zasmucać.Tego dnia dzieci w swoich grupach wykonywały prace plastyczne pt."Drzewo jabłoni', z których zrobiły wystawę dla rodziców. Na koniec w każdej z grup odbyły się konkursy wiedzy ekologicznej i okazało się, że dzieci wspaniale sobie poradziły. Dlatego panie przygotowały dla nich medale na pamiątkę tego dnia. W poniedziałek otrzymaliśmy list od naszej planetki, który przyniosła nam pani Violetka z sekretariatu. W liście Ziemia prosiła o to, żebyśmy o nią dbali. Dlatego chcąc odpowiedzieć na prośbę postanowiliśmy posadzić przed naszym przedszkolem drzewo- rododendron. Pomógł nam w tym tatuś Oli i Bruna. Będziemy dbać o nasze drzewko i z przyjemnością popatrzymy jak rośnie.
Relacja 2017-04-25, 19:46 | autor: Zofia Lebioda