Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Andrzejki czas wróżb i zabawy

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
W naszym przedszkolu również odbyło się takie magiczne spotkanie, by później wspólnie pobawić się, poczarować powróżyć i potańczyć.
W tym roku jednak spotkanie andrzejkowe było wyjątkowe i odbyło się w godzinach popołudniowych co było dodatkową atrakcją dla dzieci, które przyszły tego dnia przebrane. A było co oglądać: piraci, rycerze, Zorro, super bohaterowie, wróżki, elfy, księżniczki z bajek, przeróżne zwierzątka, królewny i wiele innych wspaniałych postaci.
W sali wróżb gdzie można było spotkać się z wróżką Patrycją i wróżką Martyną przedszkolaki dowiedziały się, co je czeka w niedalekiej przyszłości (np. czy zawita do nich św. Mikołaj), oraz w tej odległej (jaki zawód wybiorą, kto pierwszy znajdzie prawdziwego przyjaciela). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
Najwspanialsze jednak jest to, że ta zabawa andrzejkowa była również okazją do zebrania funduszy na modernizację przedszkolnej łazienki oraz doposażenia przedszkolnych sal zabaw.
Dzięki zaangażowaniu rodziców tego dnia można było zakupić los w loterii fantowej, w której nie było przegranych. A losy były tak fantastyczne, że sprzedały się w 15 minut.
Nie mniejszym powodzeniem cieszył się nasz bufet, gdzie można było zakupić smakowite ciasta upieczone przez nasze uzdolnione mamy oraz babeczki i ciasteczka z wróżbami andrzejkowymi. Dodatkowo serwowano przepyszną kawę z ekspresu oraz różnego rodzaju herbatki.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy: tym co pomagali mozolnie przygotować dekorację, tym co w domowym zaciszu piekli ciasta i ciasteczka, tym ci przygotowali wieczorami w gronie rodzinnym loterię, tym ci stali przy stolikach za ladą bufetu oraz tym co po całej imprezie kiedy wszyscy się rozeszli po wszystkim posprzątali oraz tym co zechcieli wesprzeć i zakupić te wszystkie pyszności. Mam nadzieję, że o wszystkich pamiętałam.

Dziękujmy w imieniu przedszkolaków za to, że jesteście.

Relacja 2016-11-27, 16:45 | autor: Zofia Lebioda
Przedszkolowo.pl logo