Wizyta w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu.

Dzieci z grupy „Delfinki” odwiedziły Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu aby zobaczyć nową wystawę modeli z zapałek autorstwa Stanisława Bogacza „ Tworzone z Iskrą”.
Jest to wystawa miniatur wykonanych z zapałek, które od 40 lat tworzył z pasją kołobrzeski modelarz Stanisław Bogacz. Wśród prezentowanych budowli zobaczyliśmy najważniejsze zabytki regionu, takie jak Latarnia Morska w Niechorzu, Kościół Mariacki w Trzebiatowie czy Ratusz w Kołobrzegu. Wśród nich znajdą się również dalej położony Kościół Borgund w Norwegii czy słynna Świątynia Wang w Karpaczu.
Jednak Pan Stanisław najwięcej inspiracji czerpie z architektury okolic, w których mieszka.
To było niesamowite i bardzo się dzieciom podobało mamy nadzieję, że wkrótce sami wykonamy małe zapałczane dzieła. Trochę nam ich zostało po zrobieniu klaserów. Serdecznie dziękujemy pani przewodniczce za wprowadzenie nas w świat małych arcydzieł.
Relacja 2016-11-27, 15:26 | autor: Zofia Lebioda